3wknkz1r7x78x34

10. 9. 2013

Jako naši první veřejnou akci jsme pro Vás připravili přednášku vrcholných srbských politiků a předáků kosovských Srbů. Je pro nás ctí, že naše pozvání přijali přední srbští politici z řad Srbské radikální strany, včetně představitelů kosovských Srbů.

Ti nám budou přednášet především o situaci na Kosovu a o aktuálním úsilí Srbů o udržení Kosova. Zde je předběžný koncept témat, kterým se budeme věnovat:

– Aktuální situace na Kosovu

– Těžké životní podmínky a útlak Srbů na Kosovu

– Politická a zahraničněpolitická situace ve vztahu ke Kosovu

– Život na Kosovu v podmínkách mezinárodní okupace a vlády narkomafie

– Útoky Albánců a zásahy okupantů proti Srbům na Kosovu

– Humanitární pomoc pro Srby na Kosovu

– Možnosti budoucího vývoje kosovské otázky

– Aktuální situace v Srbsku a tamní politika

– Konflikty v bývalé Jugoslávii

– Haagský tribunál

Dále nám naši hosté také představí svoji Srbskou radikální stranu a budou mluvit všeobecně o aktuální situaci v Srbsku i o konfliktech, jež srbský národ zažil za posledních 20 let.

Důležitým tématem bude také haagský tribunál. Toto téma je pro naše hosty obzvlášť důležité, neboť jejich předseda Vojislav Šešelj je již 11 let nespravedlivě a protiprávně vězněn v Haagu, aniž by byl za cokoliv odsouzen.

Při této příležitosti Vám také představíme naši organizaci a rovněž naši humanitární pomoc, kterou se chystáme v brzké době poskytnout ohroženým Srbům na Kosovu. Podrobnosti o naší sbírce i informace jak přispět se můžete dozvědět ZDE. Jak přispět materiální pomocí se můžete dočíst ZDE.

Přesný koncept naší přednášky bude včas zveřejněn na našich stránkách. Její součástí bude také diskuze s našimi hosty, během níž budete mít možnost pokládat jim dotazy.

Tato přednáška se bude konat v Praze v pátek 27. září v podvečer. Přesný čas a také místo konání včas upřesníme.

Bude nám velkou ctí přivítat v Praze delegaci Srbské radikální strany. Právě její nejvyšší funkcionáři budou našimi přednášejícími. Vedení strany zatím ještě přesně nerozhodlo, kteří její funkcionáři nás navštíví. Již teď však víme, že v čele delegace by měl pravděpodobně stát její současný nejvyšší představitel, zástupce předsedy strany Nemanja Šarović. Ten stranu vede v době nepřítomnosti jejího předsedy Vojislava Šešelje, který je již 11 let nespravedlivě souzen a vězněn haagským tribunálem.

Součástí delegace by měl být také jeden z předáků kosovských Srbů, jenž patří k vůdcům odporu Srbů na Kosovu proti okupaci a albánské nadvládě. Jeho přednáška o situaci Srbů na Kosovu bude jistě nesmírně zajímavá, vzhledem k tomu, že je jedním z mužů, jež osobně stojí v čele odporu Srbů na Kosovu přímo v terénu.

Srbská radikální strana patří k nejvýznamnějším politickým stranám v Srbsku a je nejúspěšnější vlasteneckou stranou v Evropě. Jedná se o demokratickou stranu. Strana má na 80 000 členů. Její bývalý vrcholný funkcionář je současným prezidentem Srbska. Ve většině voleb v Srbsku obdržela Srbská radikální strana 25-30 % hlasů. Většinou tak ve volbách končila na druhém místě a nebo vítězila. V prezidentských volbách se její kandidáti obvykle dostávali do druhého kola a jednou její kandidát obdržel 40 % hlasů v prvním kole.

Srbská radikální strana je hlavní silou jež brání srbské Kosovo. Na srbské politické scéně stojí v čele obrany Kosova a je hlavním odpůrcem vstupu do EU a do NATO. V době války v Kosovu a bombardování Srbska byla strana součástí tehdejší srbské vládní koalice, jež vedla zemi v nelehké válečné době. Dodnes je strana zdaleka nejaktivnější v obraně Kosova i všech srbských národních zájmů a staví se proti jakýmkoliv ústupkům vůči západu i nelegální vládě Kosova.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou přednášku s tak vzácnými hosty. Jedná se o první oficiální přednášku srbských vlasteneckých politiků u nás. Budete tak mít možnost vyslechnout si přednášku nejen předních odborníků na výše zmíněná témata, ale také lidí, kteří realizují srbskou politiku obrany Kosova.

Tito naši hosté stojí v čele obrany Kosova ať už v srbském parlamentu nebo přímo v srbských ghettech na Kosovu. Součástí večera bude pochopitelně také diskuze s těmito vrcholovými politiky, během níž dostanete prostor k dotazům.