Putin znovu jasně zopakoval: Kosovo je Srbsko!

Vladimír Putin vzkázal patriarchovi Srbské pravoslavné církve Irineju, že Moskva bude nadále v mezinárodní politice jasně obhajovat pozici, dle níž Kosovo a Metochije právem náleží Srbsku.

Rusko bude pokračovat v maximální podpoře Srbů v jejich spravedlivém boji, jehož cílem je ochránit území, obyvatelstvo a chrámy Kosova a Metochije. Moskva neuzná nelegálně vyhlášenou samostatnost Kosova, jež porušuje rezoluci 1244 rady bezpečnosti OSN, stejně jako všechny normy mezinárodního práva.

Vladimír Putin se dne 25. července setkal v Kremlu s patriarchou Irinejem a tlumočil mu tyto postoje Ruska.

První muž největšího státu světa oznámil hlavě Srbské pravoslavné církve, že Moskva bude nadále na mezinárodní scéně zastupovat principiální postoj, dle nějž Kosova a Metochije právem patří Srbsku.

Na setkání byly přítomny delegace několika pravoslavných církví. Jejich představitelé přednesli své proslovy a po té promluvila Jeho svatost patriarch Irinej. Pak následovala řeč Vladimíra Putina o hrozivé situaci, v níž se nacházeli a nacházejí Srbové žijící na Kosovu a Metochiji. Srbský patriarcha byl velmi spokojený s tímto setkáním, neboť se přesvědčil, že je prezident Ruska detailně informován o utrpení Srbů i dalších nealbánců na Kosovu a Metochiji.

Putin se včera setkal také s prezidentem Srbska Tomislavem Nikolićem. Účastnili se zde oslav 1025 výročí pokřtění Ruska, jež organizuje prezident Ukrajiny Viktor Januković.

 

Zdroj: http://srbin.info/2013/07/putin-kosovo-je-srbija/